Özkurt: Coşkuyla kutlanacak

GAİGAD Başkanı Levent Özkurt, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün coşkuyla kutlanacağını belirterek, “15 Temmuz 2016 günü akşam saatlerinde başlayıp ertesi gün milletimizin ayakları altında çiğnenerek sona eren darbe girişimi, tarihimizdeki yerin
Özkurt: Coşkuyla kutlanacak
Güçlü Anadolu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Levent Özkurt, “ Hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçtiğini vurgulayarak, “Demokrasiye, özgürlüğe ve bağımsızlığına olan güveni ile bilinen Aziz Türk Milleti bir kez daha tüm dünyaya bu özelliklerini gösterdi. FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi gecesinde 251 vatandaşımız şehit oldu. 2196 vatandaşımız ise 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde gazi oldu. Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz'da bütün dünyaya göstermiştir. 15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir! Bayrağımızı indirtmeyelim, ezanımızı dindirtmeyelim. İhanetin en karanlığını gördük ama aynı zamanda kahramanlığın, inancın, birlik ve beraberliğin de zirvesini gördük” diye konuştu.
Özkurt, 100 yıl öncesinin en büyük şahitleri ve en iyi bilenleri Şahinbey’in, Şehitkamil’in ve Karayılan’ın torunlarının destan yazdığının da sözlerine ekledi.

Haber Merkezi
15.07.2022

Diğer Haberler