GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ESKİMEYEN EL SANATLARI

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ESKİMEYEN EL SANATLARI
GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE ESKİMEYEN EL SANATLARI

Türkiye genelinde Olgunlaşma Enstitülerinin Kültürümüzün unutulmaya yüz tutmuş El Sanatları dallarını modernize ederek yeni nesillere ve dünyaya tanıtılmasında çok önemli bir yere sahip olduğunu bilmeliyiz.


Kendi alanlarında yetiştirdikleri öğrencilerin de bir çoğu temelden aldıkları eğitim ile iş hayatına atılmada geleceklerine yön vermektedirler.


Kendisi de sanatın bir çok dalı ile ilgili olan şairimiz 2007 yılında Olgunlaşma Enstitüsü Trikotaj Hazır Giyim ve El Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra da keyifle uğraş verdiği bu çalışmalarından vazgeçmemiş, köklerimizden kopmadan, günümüz koşullarında, Enstitüde aldığı eğitim ve kendine kattıkları ile ihtiyaca göre Türk işleme tekniklerini kullanarak takı tasarım ve ev dekorasyonuna etnik esintiler taşıyacak kendi tasarımlarını da oluşturmuştur.

Yerli yabancı turistlerin, El Sanatları meraklılarının da beğeni ve takdirleri doğrultusunda Eskişehir 'de küçük bir El Sanatları dükkanında bu özel çalışmalarını sergileyip satışa sunmaktadır.

 

BELGİN YILMAZ

 

 


Haber Merkezi
06.10.2021

Diğer Haberler