"Gaziantep Pandemi Sonrası Turizm İle Ayağa Kalkacak"

Türkiye genelinde bir çok projelere imza atan başarılı turizm duayeni Sait Keser turizm haftası nedeniyle açıklama yaptı
"Gaziantep Pandemi Sonrası Turizm İle Ayağa Kalkacak"

Başrılı turizmci Keser, yaptığı açıklamada “Covid 19 malumunuz turizm sektöründe konaklama, yeme- içme işletmelerini resmen entube hale getirdi .

Bir yandan hastalık la mücadele ederken işletmeler de hijyenin ne kadar önemli olduğunu bizlere göstermiş oldu .

Gaziantep yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bölge GAP kültür turlarının vazgeçilmezidir. Son dönemde yapılan gastronomi çalışmaları ilgiyi dahada yoğun hale getirmiştir.

Bu dönemde izole olmuş tesislerin ve özelikle butik otellere talep hızla artmaktadır. Gaziantep özelikle bey mahallesi başta olmak üzere bir çok bölgede irili ufaklı 6 ile 20 odası arası taş konaklardan oluşan otellere sahiptir.

Turizm her haliyle buralarda var olmaya devam edecektir normalleşme süresinin başlaması halinde aşırı bir talep bekliyoruz. Gaziantep i hem ekonomik hem Soysal anlamda kendine getirecek tek şey kültür turizmi olacaktır “ Keser ayrıca bölgeye turist getiren acentalarin özelikle bu dönemde konaklama tesisleri tarafından desteklediğini, yerel yönetimler ise gastronomi de verdiği desteği aynı şekilde işletmelerin hijyen eğitimlerini de sağlayarak gelecek olan misafirlere güvenli turizm in sürdürülebilir olduğunu anlatmalidir Böylelikle bacasiz fabrika olarak tanımlanan turizmin bölge ekonomisine katkısı hiç bitmeyecektir.

Bu vesileyle tüm turizm sektöründe ki meslektaşlarımızın bu güzel hatlarını kutlar saygılar sunarım. dedi


Haber Merkezi
18.04.2021

Diğer Haberler