Firari FETÖ'cü Akın İpek'e soğuk duş!

Firari FETÖ'cü Akın İpek Türkiye aleyhine açtığı 7 milyar dolarlık tazminat davasını kaybetti. Avukat Mustafa Doğan İnal, Türkiye'nin, FETÖ'nün uluslararası bir mahkemede açtığı en büyük davayı kazandığını duyurdu.
Firari FETÖ'cü Akın İpek'e soğuk duş!

Firari FETÖ'cü Akın İpek Türkiye aleyhine açtığı 7 milyar dolarlık tazminat davasını kaybetti. Avukat Mustafa Doğan İnal, Türkiye'nin, FETÖ'nün uluslararası bir mahkemede açtığı en büyük davayı kazandığını duyurdu.

FETÖ'cü Akın İpek'in sahibi olduğu İngiltere merkezli Ipek Investment Ltd. Şirketi uğradığı zararın karşılanması için 7 milyar dolar tazminat talep edilen davayı Türkiye kazandı. 

Akın İpek 30 Ağustos 2015 tarihinden beri İngiltere'de firari olarak yaşıyor ve ticaret hayatına bu ülkede devam ediyor.

Odatv'nin haberine göre, Akın İpek 2018’de, İpek Koza mallarına el koyulmasına ilişkin Washington merkezli tahkim mahkemesinde dava açtı. 4 yıl süren dava bugün sonuçlandı. 

Türkiye Cumhuriyet’i FETÖ’nün açtığı uluslararası davayı kazandı. 

 

Söz konusu yargılama, el koymalara ilişkin devlete karşı açılmış tazminat davası niteliğinde FETÖ’nün bir uluslararası mahkemede açtığı en büyük dava olarak biliniyordu. 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin avukatlığını üstlenen Mustafa Doğan İnal davayla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “FETÖ’cü Akın ipek’in (İpek Invesment) Türkiye Cumhuriyeti aleyhine ICSID’de açmış olduğu davayı kazandık! Türkiye Cumhuriyeti’nin avukatı LEXIST hukuk ofisi olarak sevincimiz büyük. Emeği geçen herkesi kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

 

 


Haber Merkezi
10.12.2022

Diğer Haberler