ERKAPLAN 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Açıklaması

ERKAPLAN olarak kuruluşumuzdan itibaren kadın gücünü ve haklarını ön planda tutacak düzeyde istihdam sağlamayı amaçladık.....
ERKAPLAN 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Açıklaması

 ERKAPLAN 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Açıklaması

8 Mart; ailede, toplumda, siyaset, sosyal ve ekonomik alanlarda eşitliğin sağlanması, emeğin sömürüsünün ve ayrımcılığın sonlandırılması, kadının insan haklarının ihlal edilmesinin önlenmesi için; eğitim, kültür, ekonomik ve hukuk alanlarında gerekli çalışmaların yapılması taleplerini yükselttikleri MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR.

Bu nedenle kadın mücadelesi aynı zamanda eşitliğin, özgürlüğün ve demokrasinin mücadelesidir. ERKAPLAN olarak kuruluşumuzdan itibaren kadın gücünü ve haklarını ön planda tutacak düzeyde istihdam sağlamayı amaçladık.

Aktif olarak çalışan kadın personellerimizle birlikte büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Eğitim, iş alanı ve dahi pek çok konuda ortaya çıkan fırsat eşitsizliğini 21. YY şartlarında görüyor olmaktan esef duyuyor, bu düzenin değişmesi için elimizi taşın altına koyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

İş dünyasında, kamuda, siyasette yer alan herkesi, toplumsal cinsiyet eşitliğine öncelik vermeye davet ediyoruz. Kadına yönelik şiddet ile kadının eğitime, çalışma hayatına ve siyasete katılımındaki engeller sadece kadın sorunu değil, "toplum sorunu"… Ortak amacımız, nüfusun yarısını oluşturan kadınları diğer yarısı ile eşit konuma getirmek için çözümler geliştirmek olmalı. Kız çocuklarımızın eğitimine verilen önem ve yapılan yatırım, yarının güçlü toplumu ve üretken ekonomisini mümkün kılacak.

Çalışma yaşamı başta olmak üzere her alanda çeşitlilik önemli çünkü farklılıklar engel değil, başarı demek. Cinsiyet eşitliği sağlanmış bir çalışma yaşamının çok daha demokratik, rekabetçi ve başarılı olacağına inanıyoruz.Kadınların gücünü hayatın her alanına eşit katmalıyız.

“Tek kanatla uçamayız.”

Erkeğiyle, kadınıyla, yaşlısıyla, genciyle, kadına yönelik şiddet ve benzeri, insan onurunu zedeleyen her türlü haksızlığa karşı demokrasi ve adaletle mücadele edeceğimiz, toplumsal huzurun tesis edildiği günlere erişme temennisiyle tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.

Haber : Hatice BOZOĞLU / Erkaplan İhracaat Müdürü 

Editör : Ufuk DAĞLI 

 


Haber Merkezi
07.03.2022

Diğer Haberler