BAŞSAVCI SEKÜCÜ, AÇIK VE NET KONUŞTU : ""GEREĞİNİ YAPARIZ"...

Başsavcı Sekücü: “Yargının durumu açık ve nettir. Tehdit ve şantaja maruz kalanlar şikâyetçi olursa gereken yapılacaktır
BAŞSAVCI SEKÜCÜ, AÇIK VE NET KONUŞTU :  ""GEREĞİNİ YAPARIZ"...

Başsavcı Sekücü, açık ve net konuştu: “Gereğini yaparız”

 

Başsavcı Sekücü: “Yargının durumu açık ve nettir. Tehdit ve şantaja maruz kalanlar şikâyetçi olursa gereken yapılacaktır.” Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı İbrahim Ay ile gazeteciler Ruhi Aytaç, Yaşar Yavuz, Murat Atay, Murat Güreş, Mehmet Demir, Bora Zor ve Nihat Düzgün Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Önder Kemal Sekücü’yü makamında ziyaret etti. Ziyarette mevcut sorunlar ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

 

ÇÜRÜK ELMALAR YİNE GÜNDEMDE GGC Başkanı Ay ve gazeteciler Başsavcı Sekücü’ye hayırlı olsun dileklerinde bulunduktan sonra Gaziantep basınının genel durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyarette, Gaziantep Valisi Davut Gül’ün geçtiğimiz günlerde yaptığı, “Basın camiasındaki çürük elmalar ayıklanacak” şeklindeki açıklama da gündeme geldi. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, basının önemli olduğunu, desteklenmesi gerektiğini belirttikten sonra da, tehdit ve şantaja karşı karşıya kalanların Cumhuriyet Başsavcılığına başvurmasını istedi.

TEHDİT VE ŞANTAJA GEÇİT YOK

“Basını önemsiyoruz. Çünkü toplumun doğru bilgilendirilesi açısından basın çok önemli. Bu anlamda Gaziantep basını ile iyi bir diyalog ortamı kurmak için çalışacağız” diyen Başsavcı Önder Kemal Sekücü, uzun süredir Gaziantep kamuoyunun gündeminde olan tehdit ve şantaj konularında ise açık ve net konuştu:

 

YARGININ TUTUMU AÇIK VE NET

 

"Bu tür konularda yargının tutumu çok açık ve net. Şantaj ve tehdide maruz kalan her vatandaş, şikayetini bize ilettiği takdirde gereğini yaparız. Böyle bir durumla karşı karşıya kalan kim olursa olsun, Gaziantep Adliyesi’ne gelerek şikayetçi olduğu takdirde, yasalar çerçevesinde hakkını arayabilir. Devlet mağdur vatandaşını koruyacaktır.”

 

YEREL BASINA DESTEK

 

Başkan İbrahim Ay, ziyaret sırasında basının yaşadığı sorunlar hakkında da bilgi verdi. Başkan Ay, özellikle pandemi dönemi ile birlikte basının ekonomik sıkıntılarının önemli ölçüde arttığına dikkat çekti. Başsavcı Sekücü de, basının desteklenmesini önemsediklerini vurgulayarak, yerel medyanın önemli gelir kalemlerinden birisi olan icra ilanlarının, belli bir meblağa kadar olanlarını yerel medyaya yansıtmak için çalışma yapacaklarını da sözlerine ekledi.

 

 


Haber Merkezi
10.02.2021

Diğer Haberler