80'LER EVİ HİZMETE AÇILIYOR

Bir süredir açılış hazırlıkları devam eden Seksenler Evinde sona gelindi. Gaziantep'te ilk ve tek olan ev 1980'li yıllara ait çay bahçesi geleneği ve kültürünü de konuklarına sunmaya hazırlanıyor.
80'LER EVİ HİZMETE AÇILIYOR

Bir süredir açılış hazırlıkları devam eden Seksenler Evinde sona gelindi. Gaziantep'te ilk ve tek olan ev 1980'li yıllara ait çay bahçesi geleneği ve kültürünü de konuklarına sunmaya hazırlanıyor.

Koleksiyoner / Gazeteci İlhan Köklü önderliğinde Harikalar Diyarı tramvay durağı karşısında kısa süre sonra açılması planlanan Seksenler Evi Gazianteplilerin ilgisini şimdiden çekmeyi başardı. O döneme ait antika ürünlerin de yer alacağı ev havaların ısınmasıyla birlikte kapılarını ziyaretçilerine açacak. 
GEÇMİŞE YOLCULUĞA HAZIR OLUN
1980 ve daha öncesi ürünleri yıllardır tüm Türkiye'yi gezerek bir araya getirdiğini ifade eden İlhan Köklü, "Eski döneme ait araç ve gereçleri bir araya getirmek için yıllardır mücadele veriyorum.
Tüm Türkiye'yi gezerek bu ürünleri bir araya getirdim. Mesleğim Gazeteci ancak küçük yaşımdan bu yana antika ürünlerine duyduğum merak beni buraya taşıdı. Bugün böylesi bir mekanı Gaziantepli hemşerilerimize kazandırmak gurur verici. Çok mutluyum inşallah çok yakın zamanda açılışımızı gerçekleştireceğiz.
Yine bahçemizde eski de olduğu gibi bir aile çay bahçesi yaptık. Geçmişini bilmeyen geleceğini göremez düşüncesi ile çıktığımız bu yolda ziyaretçilerimizle birlikte eskileri yad edip geçmişi hep birlikte yaşayacağız"dedi. 

Haber Merkezi
28.01.2022

Diğer Haberler