100. yıl yarışmalarında dereceye girenler ödüllendirildi

Şahinbey Belediyesi tarafından Gaziantep’in Kurtuluşunun 100. Kurul Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
100. yıl yarışmalarında dereceye girenler ödüllendirildi

Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı Şahinbey’de düzenlenen çok sayıda etkinlikle coşkuyla kutlandı. Düzenlenen spor, şiir ve ağıt yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan aldı. Düzenlenen törene Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nun yansıra Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, MHP Şahinbey İlçe Başkanı İlker Kızıklı, meclis üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

“Bu topraklar kolay kazanılmadı”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, “Gaziantep’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutluyoruz. Öncelikle bu vatan toprakları için canlarını feda eden Gaziantep’imizin kahramanlarından Şahinbey, Şehitkamil, Karayılan ve 6 bin 317 şehidimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Düşman askeri cesedimizi çiğnemeden Antep’e giremez diyen Şahinbeyler, Karayılanlar, annesinin peçesine uzanan ele karşı düşman askerine karşı duran Şehitkamil olmasaydı biz bu vatan topraklarında olamayacaktık. Bir toprağın vatan olması için oranın şehit kanıyla sulanması gerek. Şehit kanının sulandığı yer bizim vatan toprağımızdır. Dolayısıyla şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bizde bu cennet vatanı en güzel şekli ile muhasır medeniyetler seviyesinin daha üstüne çıkararak. Ülkemizi her alanda bir numara yapmak istiyoruz” dedi.


Haber Merkezi
05.01.2022

Diğer Haberler