Resmen kuruldu

YÖK Kanunu'nda değişiklik tasarısının TBMM'de kabul edilmesiyle Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi de resmen kurulmuş oldu.
Resmen kuruldu

Üniversite’nin 2018-2019 eğitim sezonunda öğrenci alması bekleniyor. Üniversite 7 fakülte, 3 yüksekokul ve 1 enstitüden oluşacak. 

Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi; tıp, diş hekimliği, sağlık bilimleri, mühendislik ve doğa bilimleri, mimarlık ve tasarım, hukuk, iktisadi, idari ve sosyal bilimler fakülteleri ile yabancı diller, sağlık bilimleri ve teknik bilimler meslek yüksek okulundan oluşacak. Üniversitede ayrıca lisans üstü eğitim verecek olan bir de eğitim enstitüsü bulunacak. Üniversitede idari karolar hariç bin 60 kişilik eğitim kadrosu bulunacak.

Tasarıyla, Gaziantep Bilim ve Teknoloji, Konya Teknik, Kütahya Sağlık, Malatya Turgut Özal, İstanbul Üniversitesi (Cerrahpaşa), Ankara Hacı Bayram Veli, Sakarya Uygulamalı Bilimler, Samsun, Tarsus, Trabzon, Kayseri, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Kahramanmaraş İstiklal, İzmir Tınaztepe, İstanbul Atlas, Afyonkarahisar sağlık Bilimleri, Eskişehir Teknik, Isparta Uygulamalı Bilimler, Semerkand Bilim ve Medeniyet, Ankara Medipol Üniversiteleri kurulacak ve bu üniversitelere kadrolar atanacak.  Bazı üniversitelerin isimleri bulundukları illerle birlikte anılacak.


Haber Merkezi
10.05.2018

Diğer Haberler